Colorificio San Marco je jedným z najvýznamnejších talianskych výrobcov materiálov pre povrchové úpravy v stavebníctve.

Jeho história začína pred viac ako pol storočím v roku 1950. Spoločnosť San Marco vedela, ako svoj vývoj v čase prispôsobiť potrebám trhu a to do tej miery, že sa stala uznávaným partnerom ľudí v stavebníctve v Taliansku, aj v mnohých krajinách sveta. 

Skúšanie a následné zavádzanie pokrokových výrobkov na trh patrí k silným stránkam firmy a laboratórne pracoviska, na ktorých sa prevádza výskum a vývoj, sú dôležitým centrom podniku. 

Naša prioritná stratégia je zameraná na tvorbu kvalitných náterových systémov a riešení s nízkym dopadom na životné prostredie, ktoré rešpektujú prírodu a zdravie tých, ktorí výrobky používajú, ako aj obyvateľov týchto priestorov. Spoločnosť Colorificio San Marco je presvedčená o významu výcviku personálu, preto organizuje technické kurzy pre zvyšovanie kompetencie a profesionality predajcov a operátorov.

Naša hlavná aktivita sa zameriava predovšetkým na profesionálne stavebníctvo, so širokým spektrom náterových cyklov, ktoré sú schopné uspokojiť početné požiadavky našich zákazníkov.

Sme vždy citlivý na ochranu umeleckých hodnôt, spolupracujeme s mnohými verejnými a súkromnými organizáciami na mnohých projektoch reštaurovaní historických objektov. 

Spoločnosť San Marco vyvinula pokrokový systém merania odtieňov, ktorý umožňuje reprodukciu nekonečného množstva farebných variant.

Navyše dávame našim zákazníkom k dispozícii službu technického servisu, zabezpečovanú kvalifikovaným personálom.

Podnik sa rozhodol vykonať ďalší rozhodný krok smerom zlepšeniu kvality: týmto je prijatie certifikácie systému kvality, ktorý zodpovedá požiadavkám novej normy UNI EN ISO 9001: 2000 „Vision 2000”, ktorá upravuje systémy a kritéria pre zabezpečenie kvality vývoja, výskumu, výroby, aplikácie a servisu.

Sídlo firmy Colorificio San Marco sa nachádza v priemyslovej oblasti Marcon (Benátky), na strategickom mieste pre taliansky severovýchod, v blízkosti najdôležitejších diaľničných uzlov. Podnik pracuje na talianskom trhu a rozširuje svoju aktivitu aj o mnohé zahraničné krajiny. Továreň s rozlohou o 42.000 m štvorcových zaručuje trvalý výskum kvality a vysokú produktivitu, ktorá je dosahovaná vďaka pokrokovým zariadeniam a mimoriadnej skladovacej kapacite surovín aj hotových výrobkov.